Aktualności

25.08.2022 CHEM TRANS LOGISTIC Haldex S.A. wsparło Skate Szychtę

Tegoroczną Skate Szychtę wsparła również finansowo firma CHEM TRANS LOGISTIC Haldex S.A.
Ogromnie dziękujemy – dzięki Waszemu wsparciu Skate Szychta stała się dla uczestników niezapomniana!
Działalność CTL Haldex S.A. koncentruje się na pozyskiwaniu i technologicznym przetwarzaniu odpadów przemysłowych w celu odzysku lub wzbogacania cennych surowców.
Firma zajmuje się głównie odzyskiem technologicznym węgla kamiennego oraz kruszyw mineralnych z odpadów powęglowych, powstających z bezpośredniej produkcji kopalń, zakładów przeróbczych oraz surowców zalegających na hałdach.
Nowoczesna technologia, jaką dysponuje CTL Haldex od 2016 roku, pozwala na systematyczny rozwój zakresu działalności w dziedzinie odzysku surowców, kreowanie nowych produktów oraz realizację usług przetwarzania odpadów, pochodzących z przemysłu górniczego, energetycznego, hutniczego czy chemicznego.

25.08.2022 Skate Szychta 2022 za nami!

Bardzo wszystkim dziękujemy za udział w tegorocznej edycji Skate Szychty. Mamy nadzieję, że zajęcia pozwoliły uczestnikom na spędzenie wolnego – wakacyjnego czasu radośnie i atrakcyjnie. W tym roku zaufało nam ponad 200 dzieciaków. Doszły nas słuchy, że wszyscy bawili się doskonale – o to chodziło! Życzymy Wam wszystkim radosnego powrotu do szkoły!
Centrum Działań Rewitalizacyjnych w Zabrzu
Stowarzyszenie Niestrudzeni
Dziękujemy niezmiennie za wsparcie Fundacji Orlen!

23.06.2022 Skate Szychta 2022 – ruszamy z zapisami!

09.08.2021 Deskorolkowa Szychta 2021

Wakacje w połowie, a TY Drogi Rodzicu jeszcze szukasz pomysłu na aktywne warsztaty dla swojej pociechy, najlepiej na świeżym powietrzu ?

Zapraszamy do Parku 12C Sztolni Królowa Luiza w Zabrzu (ul. Mochnackiego 12)

Przypominamy o naszym hicie – codziennie, do 27.08.2021,w godzinach 08:00 – 16:00!

Wstęp wolny,

Wcześniejsze zapisy obowiązkowe.

***

Zapisy i dodatkowe informacje pod adresem mailowym:

779 096 420

Zadanie realizowane przez Centrum Działań Rewitalizacyjnych w Zabrzu we współpracy ze Stowarzyszeniem Niestrudzeni z Katowic.

Zadanie dofinansowano ze środków Fundacji ORLEN

10.09.2020 Sportowe wakacje już za nami

   Sportowe wakacje już za nami!

Nadszedł nowy rok szkolny, a wraz z nim podsumowujemy wakacyjny projekt Centrum Działań Rewitalizacyjnych w Zabrzu pn. „Z deskorolka na grubie – wakacje w mieście w Sztolni Królowa Luiza w Zabrzu – bezpłatne zajęcia sportowe”.

Podczas sześciu wakacyjnych tygodni, między 20 lipca a 28 sierpnia, codziennie 36 dzieci gościło w Sztolni Królowa Luiza w Zabrzu, gdzie czekały na nich zajęcia z jazdy na deskorolce z profesjonalistami, wycieczki po podziemnych trasach zabrzańskiej Sztolni i Kopalni Guido, a także cotygodniowa wizyta na Stadionie Śląskim.

Młodzi adepci deskorolki zdobywali pierwsze szlify w tym sporcie, a zdecydowana większość zamierza kontynuować przygodę w dalszych miesiącach. Zajęcia oswajały dzieci z deskorolkami i pozwalały im poczuć się profesjonalistami podczas jazdy na rampie, czy pierwszych sztuczek na pumptracku.

Projekt nie byłby możliwy do zrealizowania bez szeregu darczyńców, którym chcieliśmy podziękować za umożliwienie spędzenia aktywnych wakacji dzieciom z Zabrza i innych śląskich miast.

 

Projekt dofinansowany ze środków Fundacji ARP.         

Projekt dofinansowany ze środków Fundacji Grupy PKP.          .

Projekt dofinansowany z środków Fundacji LOTTO im. Haliny Konopackiej.

Projekt dofinansowany ze środków Fundacji ORLEN.

 

 

 

 

20.10.2019 Barbórkowa Szychta z JSW

Z radością informujemy, że Fundacja JSW przyznała Centrum Działań Rewitalizacyjnych w Zabrzu darowiznę na realizację projektu edukacyjnego „BARBÓRKOWA SZYCHTA – barbórkowa lekcja edukacyjna w Sztolni Królowa Luiza w Zabrzu”.

Stowarzyszenie zorganizuje wyjazdy na zajęcia edukacyjne dla dzieci z gmin górniczych objętych działaniem Fundacji JSW. Dzieci w trakcie pobytu w Sztolni będą realizować wyjątkowy program barbórkowy, który pozwoli im zwiedzić ten wyjątkowy obiekt, a jednocześnie poznać tradycje regionalne związane z obchodami święta patronki górników.

Barbórkowe lekcje edukacyjne opierają się na pedagogice przeżyć, dzięki czemu dzieci i młodzież może uczyć się poprzez działanie, doświadczanie, sprawdzanie, współdziałanie, weryfikowanie oraz stosowanie metody prób i błędów. Nowe, niecodzienne otoczenie stymuluje kreatywny rozwój młodych ludzi i sprawia, że niejako przy okazji nabędą oni wiedzę z wielu dziedzin, którą następnie będą mogli wykorzystać w trakcie zajęć szkolnych.

Projekt obejmie ok. 1000 dzieci uczęszczających do szkół podstawowych lub przedszkoli.

Więcej informacji uzyskać można pod adresem e-mail biurocdr@gmail.com

Więcej informacji o działalności Fundacji JSW dostępnych tutaj: https://www.fundacjajsw.pl

22.12.2018 WYJĄTKOWYCH ŚWIĄT !!!

03.09.2018

Kochani zakończyły się letnie działania promocyjne w Parku Śląskim, Jura Parku w Krasiejowie oraz podczas Tygodnia Kultury Beskidzkiej w Wiśle. Zapraszamy do obejrzenia krótkiej fotorelacji z tych wydarzeń. Do zobaczenia

 

31.08.2018 NOWY KLASTROWICZ ZENonVR/WED WIL Sebastian Wilk

Powitajmy w gronie klastrowiczów nowego członka – ZENonVR/WED WIL Sebastian Wilk

Liczymy na owocna współpracę pełną inspiracji !!!

23.05.2018 Konferencja w Tarnowskich Górach

10 maja w Tarnowskich Górach odbyły się dwudniowe obrady III Konferencji Naukowej Wyzwania Współczesnego Górnictwa
Z przeszłości w przyszłość” oraz XI Warsztatów Górniczych „Ratownictwo Górnicze XXI wieku”.
 
http://nettg.pl/news/150084/tarnowskie-gory-faser-zaprezentowal-prototyp-aparatu-au-10
Strona 1 z 612345...Ostatnia »