Klastrowicze

Pałac w Wojnowicach i Muzeum Horroru

Dane adresowe:
ul. Pałacowa 1,
47-470 Wojnowice


Tel.: 32 419 15 97

Adres e-mail: info@palacwojnowice.pl

Strona WWW: http://www.palacwojnowice.pl

Pałac w Wojnowicach to urocza, XIX wieczna rezydencja, posadowiona w pięknym, 4,5-hektarowym parku. Zlokalizowany jest zaledwie sześć kilometrów na południe od 900-letniego Raciborza.

Prócz funkcji mieszkalnej dla właściciela, oraz działalności lokalnej w charakterze domu przyjęć, wojnowicki pałac stanowi produkt turystyczny dla wszystkich, którym bliski jest klimat związany z pięknem w dawnym stylu, oraz historią.

Dla turystów lubiących dreszczyk emocji stworzyliśmy jedyne na świecie Muzeum Horroru zlokalizowane w starym pałacu (www.muzeumhorroru.pl), będące jednocześnie jedną z zaledwie kilku takich placówek w Europie. Jest to projekt mającym na celu nie tylko dostarczanie czystej rozrywki i adrenaliny, ale pełni również funkcję poznawczą i oświatową. Niewątpliwie można się u nas trochę wystraszyć, bo klimat zabytkowej budowli i ekspozycja oddziaływują na głęboko zakorzenione w człowieku lęki i reakcje, jednakże po tej wizycie zostanie w pamięci coś więcej. To coś, to odrobina wiedzy historycznej, podanej bardziej dosłownie i na więcej zmysłów niż dzieje się to w czasie zwykłego czytania książki. Nawet to, co już wiemy, zapewne lepiej nam się utrwali dzięki zobaczonym scenom. Czas zwiedzania, to 30 minut. Zapraszamy grupy zorganizowane, jak i (w weekendy) tutystów indywidualnych.

Można również zwiedzić nasze Muzeum Dawnej Wsi, w którym zgromadziliśmy kilkaset eksponatów będących niegdyś przedmiotami codziennego użytku w okolicach Raciborza.

Udostępniamy także wybrane wnętrza pałacu.